امدادرسانی و توزیع کمک‌های مردمی در مناطق سیل‌زدهٔ جنوب استان سیستان‌وبلوچستان توسط مؤسسهٔ خیریهٔ محسنین زاهدان «شعبهٔ خدمات‌رسانی دارالعلوم مکی»
اردیبهشت 1403

در این سیل آمار جان‌باختگان و مفقودین بیشتر از سیل اسفندماه بوده و به گفته مسؤولان نزدیک به 118 میلیارد تومان خسارت‌ برجا‌ گذاشته است.
هر چند این سیل بسیار گسترده بوده و مناطق متعددی را درگیر کرده است با این وجود کمک‌های مردمی بسیار کمتر از قبل بوده است. متأسفانه ابعاد خسارت این سیل در رسانه‌ها خوب منعکس نشده است. منطقه از آسیب‌های سیل گذشته رها نشده بود که دوباره دچار بحران شد و خسارت‌های جدیدی بر سر مردم آوار شده است. دولت و مسؤولان توجه و برنامه‌ریزی مناسبی برای جلوگیری از زیر آب رفتن خانه و زندگی مردم ندارند. از سوی دیگر نبود نظارت بر بسیاری از پروژه‌های عمرانی باعث می‌شود که همین پروژه‌ها نیز بلای جان مردم شوند.
با تکرار و وقوع سیلاب‌های مجدد در جنوب استان سیستان‌وبلوچستان، زندگی بسیاری از مردم کاملاً زیر آب رفته و بسیاری از خانه‌ها آسیب جدی دیده است و راه‌های ارتباطی آنها نیز مسدود شده و مردم با مشکلات فراوانی مواجه هستند. در این شرایط بحرانی، مؤسسهٔ خیریهٔ محسنین زاهدان «شعبهٔ خدمات‌رسانی دارالعلوم مکی» با هدف کمک به مردم آسیب‌دیده، تصمیم به تهیه و توزیع کمک‌های مردمی در این مناطق گرفته است.
محموله‌های کمکی تهیه‌شده توسط مؤسسهٔ خیریهٔ محسنین شامل مواد خوراکی (برنج، روغن، ماکارونی، کنسروجات، آرد، قند و…) پتو، پوشاک، لوازم بهداشتی برای کودکان و بانوان، مواد شوینده و… بوده است. این کمک‌ها با همکاری نیروهای داوطلب از زاهدان به مناطق سیل‌زده منتقل شده و با همراهی معتمدین محلی، بر اساس نیازمندی‌ بین مردم آسیب‌دیده توزیع شدند مجموعاً تاکنون بیش از 1/500 بسته‌غذایی به مبلغ تقریبی سه میلیارد تومان بین مردم آسیب‌دیده توزیع شده که این تلاش‌ها در بهبود شرایط بحرانی مؤثر بوده است.
اولین محموله کمک‌های مردمی مؤسسهٔ خیریهٔ محسنین در مناطق زیردان و انزم توزیع شد.
در روز یکشنبه با رسیدن بزرگترین محموله کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده، امدادرسانی در حد وسیع و گسترده انجام شد. در این امدادرسانی بسته‌هایی کامل برای رفع نیازهای اساسی مردم سیل‌زده به تعداد بیش از هزار بسته کمکی توزیع شد. که بیشترین تمرکز این توزیع و کمک‌رسانی در منطقه بیر، بیردف، منطقه بندینی، منطقه خلیج‌آباد و روستاهایی که با آسیب بیشتر و تخریب بالا مواجه شدند، بوده است.
از خیّرین گران‌قدر و هم‌وطنان نوع‌دوست و از تمامی جوانان و داوطلبان که در این اوضاع بحرانی تلاش می‌کنند، صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنیم.
اکنون درخواست مردم آسیب‌دیده تسطیح زمین‌های کشاورزی، لایه‌روبی مسیل‌ها و ایجاد سیل‌بند در اطراف روستاها و زمین‌های کشاورزی می‌باشد و قطعاً عدم تخصیص و تأمین اعتبارات لازم برای بازسازی و ایمن‌سازی زیرساخت‌ها باز هم فاجعه‌آفرین خواهد بود و این نیاز فوری و ضروری، فراتر از کمک‌های مردمی می‌باشد و بودجه اختصاصی و اعتبارات ویژه دولتی را می‌طلبد.
مؤسسهٔ خیریهٔ محسنین با همکاری شما مردم عزیز و خیّرین محترم برای کمک به مناطقی که در اسفندماه مورد هجوم سیل قرار گرفتند و نیز مناطقی که در سیل فعلی آسیب دیدند برنامه‌ریزی و تلاش می‌کند.
شما مردم عزیز می‌توانید کمک‌های خود را به مؤسسهٔ خیریهٔ محسنین زاهدان «شعبهٔ خدمات‌رسانی دارالعلوم مکی» برسانید تا با توفیق خداوند کمک‌رسانی به مردم آسیب‌دیده انجام شود.

💳شماره‌کارت بانک رسالت به نام مؤسسهٔ خیریهٔ محسنین زاهدان:
5041727010553152
شماره حساب: 10109262841
شماره شبا: IR590700010002210926284001

☎️شماره تماس: 05433426470
📱شماره همراه: 09152989280

آدرس: سیستان‌وبلوچستان؛ زاهدان، خیابان خیام، خیام۳ دفتر مؤسسهٔ خیریهٔ محسنین زاهدان

🌴مؤسسهٔ خیریهٔ محسنین زاهدان
زیر نظر دارالعلوم مکی


سایت: www.mohsenin-makki.com
اینستاگرام: https://instagram.com/mohsenin.makki
پیج دوم: https://instagram.com/mohseninmakki2
تلگرام: https://t.me/mohseninmakki

1007 بازدید

منتشر شده در تاریخ : ۱۴۰۳-۰۲-۰۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تمامی حقوق طرح برای طراح محفوظ است. Copyright ©

طراحی شده توسط : عبدالماجد شه بخش