کودکان یتیم به مهر و محبت، بسیار نیاز دارند و مهرورزی به آنان می‌تواند تا اندازه‌ای، غم جان کاه از دست دادن والدین را جبران کند. از این‌رو، اسلام توصیه می‌کند که مسلمانان، چتر محبت و مهربانی را بر سر آنان بگسترانند و مانند آنچه را برای فرزندان خود مهیا می‌کنند، برای آنان نیز فراهم آورند.

بی‌تردید کسانی که به این وظیفه‌ی انسانی بی‌توجه باشند یا مایه‌ی آزار و اذیت آنان شوند، به خشم پروردگار دچار خواهند شد. رسول گرامی اسلام درباره‌ی ارزش مندی این عمل نیکو و پسندیده می‌فرمایند: «أنا و کافل الیتیم کهاتین و أشار باصبعیه یعنی السبابة و الوسطی» (رواه مسلم) من و سرپرست یتیم این‌گونه هستیم و به انگشت سبابه (اشارهو وسطی خویش اشاره نمودند.

از این حدیث اهمیت سرپرستی و کفالت ایتام فهمیده می‌شود و باید هر فرد توجه خاصی به ایتام که سرپرست ندارند، داشته باشند.

در جوامعی مشاهده می‌کنیم که هر خانواده سرپرستی و کفالت یک یا چند یتیم را به عهده دارد و همواره به آنها کمک می‌کند و در برخی اوقات ایتام را همراه با فرزندان خود به تفریحگاه می‌برد تا لحظات شادی را برای او رقم بزند.

از این‌رو علاوه از کمک‌های مادی موجب فراهم شدن شادی و سرور برای آنان می‌شود.

چشم کودکان یتیم و نیازمند همواره به آشنایان و افراد خیری است که خبری از احوال آنان می‌گیرند و سعی می‌کنند تا جهت رفع مشکلات زندگی‌شان گام بردارند.

چه زیباست همراه با شادی فرزندان خود، شادی را به ایتام هم هدیه کنیم.

مؤسسه خیریه محسنین زاهدان که در بخش ایتام نیز فعالیت می‌کند و تاکنون توانسته در راستای نیاز مادی آنان گام‌هایی را بردارد در نظر دارد این بخش را رونق بیشتری بخشیده و با همکاری شما خیرین محترم در بخش فرهنگی و اشتغال‌زایی فرزندان خانواده‌های بی‌سرپرست گام بردارد.

شما خیرین محترم می‌توانید جهت مشارکت در این بخش با مؤسسه خیریه محسنین ارتباط گرفته و در این بخش با ما همکاری نمایید.

اجر شما با خداوند متعال

28611 بازدید

منتشر شده در تاریخ : ۱۳۹۵-۱۰-۱۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تمامی حقوق طرح برای طراح محفوظ است. Copyright ©

طراحی شده توسط : عبدالماجد شه بخش