اشتغال یکی از دغدغه‌های فکری امروز جوانان جامعه است و با بیکاری‌های موجود در جامعه بسیاری از ناهنجاری‌ها به وجود آمده و سبب ایجاد جرم شده است.

مؤسسه خیریه محسنین زاهدان در راستای اشتغال جوانان جویای کار با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای شهرستان زاهدان اقدام به ثبت‌نام افراد علاقه‌مند کرد.

با توجه به اعلام برگزاری این طرح در مراسم نماز جمعه اهل سنت زاهدان تعداد زیادی از برادران و خواهران جهت ثبت‌نام مراجعه کردند که کلاس آموزش گازکشی خانگی و تجاری با حضور 14 نفر از افرادی که برای این کلاس ثبت‌نام کرده بودند روز سه‌شنبه 14 دی‌ماه 1395 در محل کارگاه آموزشی فنی و حرفه‌ای زاهدان برگزار گردید.

در ابتدا این افراد به دفتر مؤسسه خیریه محسنین مراجعه کردند و در جلسه توجیهی که از طرف مؤسسه برگزار شد شرکت کردند.

مدیرعامل مؤسسه خیریه محسنین زاهدان در ابتدا ضمن خوش‌آمد گویی اهمیت و فضایل کار کردن را برشمردند و آنها را به یادگیری حرفه‌وفن تشویق نمودند.

مولوی عبدالله گمشادزهی ادامه دادند: با توجه به شغل گازکشی که در آینده در شهرستان زاهدان با ورود گاز بازار خوبی دارد این شغل را بااهمیت برشمردند.

مولوی گمشادزهی جوانان را به حضور به‌موقع در کلاس آموزشی تشویق نمودند و گفتند نیاز است با اهتمام کامل این شغل را یاد بگیرید تا مؤسسه در آینده برای شما بازار کار ایجاد کند.

بعد از جلسه توجیهی همه کارآموزان به محل مرکز فنی و حرفه‌ای مراجعه کردند و در اولین جلسه آموزشی این طرح شرکت کردند.

در حاشیه برگزاری این کلاس مدیرعامل مؤسسه خیریه محسنین جناب مولوی عبدالله گمشادزهی با مسئول مرکز فنی و حرفه‌ای جلسه‌ای داشتند و تأکید کردند نسبت به آموزش صحیح و کارآمد همه‌ی کار آموزان توجه بیشتری شود و طرفین نسبت به برگزاری بیشتر این کلاس‌ها در محلات مختلف و حتی روستاهای اطراف تأکید داشتند.

لازم به ذکر است کلاس‌های آموزشی در دو بخش برادران و خواهران و در حرفه‌های مختلف برگزار می‌گردد.

1388 بازدید

منتشر شده در تاریخ : ۱۳۹۵-۱۰-۱۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تمامی حقوق طرح برای طراح محفوظ است. Copyright ©

طراحی شده توسط : عبدالماجد شه بخش