مؤسسه خیریه محسنین زاهدان در راستای پیشبرد اهداف درمانی و کمک به مردم نیازمند روز پنجشنبه 18 آذر 95 جلسه ای با شرکت تعدادی از پزشکان متخصص، عمومی و پرستاران محترم با حضور حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید (حفظه الله) در دفتر مدیریت دارالعلوم زاهدان برگزار کرد.
در ابتدای جلسه آقای دکتر اسلم حسن زهی نایب رییس هیئت مدیره مؤسسه خیریه محسنین سخنانی در رابطه با هدف برگزاری جلسه ایراد نمودند.
آقای دکتر حسن زهی به معرفی برنامه ارائه شده سیستم ارجاع بیماران به پزشکان و پرستاران، پرداختند و اهمیت همکاری این عزیزان با مؤسسه را خواستار شدند.

سیستم ارجاع بیماران به پزشکان برنامه ای است که بیماران نیازمند جهت ویزیت و یا راهنمایی به پزشکان متخصص و متعهد ارجاع می شوند و بابت این امور هزینه ای پرداخت نمی کنند و صرفا این عمل در راستای نوع دوستی و همکاری با قشر نیازمند جامعه است.
ایشان در ادامه سخنان خود به همکاری پزشکان مؤمن و متعهد با بیماران اشاره کردند که بعضی از پزشکان دلسوز نه تنها از مریض هزینه ای درخواست نمی کنند بلکه به آنها کمک مالی هم می کنند.
دکتر حسن زهی با معرفی برنامه های سیستم ارجاع بیماران از پزشکان محترم درخواست همکاری برای راهنمایی بیماران و همراهان آنها کردند که بسیاری از بیماران در بدو ورود به بیمارستان و یا مراجعه به پزشک از مراحل درمان خود اطلاع خاصی ندارد و این موجب سرگردانی خود بیمار و همراهان وی می شود که می طلبد پزشکان محترم این عزیزان را به خوبی راهنمایی کنند.
نایب رییس هیئت مدیره مؤسسه محسنین در ادامه به محل اسکان همراهان بیمار اشاره کردند و افزودند: همراهان بیماران با توجه به اینکه از راههای دور و نزدیک مراجعه می کنند و پس از بستری بیمار در بیمارستان محلی برای استراحت ندارند مشاهده می شود در بیرون بیمارستان سرگردان هستند که اگر محلی توسط مؤسسه با همکاری پزشکان برای آنان در نظر گرفته شود مشکل بزرگی از سر راه شان برداشته خواهد شد.
ایشان در پایان سخنان شان از همه پزشکان درخواست همکاری و برنامه ریزی برای این طرح داشتند.
پس از سخنان دکتر حسن زهی، حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید در ابتدا به پزشکان و پرستاران شرکت کننده در این جلسه خیرمقدم گفتند.
حضرت شیخ الاسلام سپس با اشاره به وجود مشکلات و تنگدستی و نیاز مبرم مردم به همیاری افراد خیر فرمودند ما در منطقه ای زندگی می کنیم که فقر بیداد می کند و با وجود نبود شغل و قحط سالی در منطقه بسیاری از ناهنجاری ها به وضوح مشاهده می شود.
شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید وجود غفلت و گناهان را عامل مهمی در نزول بلاهای آسمانی و زمینی دانستند و ادامه دادند: نیاز است همه ما به الله تعالی رجوع کنیم و از گناهان خود استغفار کنیم و به ملت تذکر بدهیم تا تقوا پیشه کنند و از گناه دست بکشند و وظیفه دیگری که داریم این است که برای مردم برنامه ریزی کنیم.
مدیر دارالعلوم زاهدان در ادامه به حمایت مردمی جهت اشتغال مردم اشاره کردند و فرمودند: نیاز است به مردم برنامه بدهیم و از آنان در راستای اشتغال کار بگیریم تا مردم از فقر نجات کنند و موجب ایجاد کار برای دیگران شوند.
ایشان ادامه دادند: مردم را باید تشویق کنیم تا کار بکنند و مشکل بیکاری و فقر از بین برود، مردم برنامه ریزی نیاز دارند تا بتوانند شغلی برای خود درست کنند.
پس از سخنان حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید، پزشکان محترم به ارائه نظرات خویش پرداختند.

پایان بخش این جلسه تشکر و قدردانی ریاست محترم هیئت مدیره مؤسسه خیریه محسنین جناب مولانا عبدالغنی، از پزشکان بود.

 

 

 

3059 بازدید

منتشر شده در تاریخ : ۱۳۹۵-۰۹-۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تمامی حقوق طرح برای طراح محفوظ است. Copyright ©

طراحی شده توسط : عبدالماجد شه بخش