هیئت اعزامی سفارت افغانستان امروز یکشنبه 11فرودین در ستاد امدادرسانی موسسه خیریه محسنین زاهدان مستقر در آق قلا حضور یافتند و با مدیر عامل و کارکنان موسسه به بررسی زوایای بحران و چگونگی امدادرسانی به گفتگو نشستند.

در این دیدار مولوی عبدالله گمشادزهی مدیرعامل موسسه خیریه محسنین ضمن عرض خیر مقدم به هیات اعزامی سفارت، گزارشی از امدادرسانی به سیل زدگان ارایه داد و خاطر نشان کرد: موسسه خیریه محسنین از روزهای نخستین بحران پیش آمده‌‌‌، در منطقه مستقر شده است. نخست مناطق سیل زده مورد بازدید و نیازسنجی و اولویت بندی قرار گرفت سپس امر امدادرسانی در دستور کار قراگرفت و با برنامه ای منظم در حال انجام است.

وی افزود: در روزهای نخست با توجه به شرایط، روزانه هزار پرس غذای گرم و مقداری وسایل گرمایشی توزیع شد و در روزهای بعدی با جمع بندی بررسی ها و نیازسنجی ها روزانه پانصد بسته غذایی با استفاده از تراکتور و قایق در میان مردم توزیع شد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط بحرانی محله مهاجرنشین در شهر گنبد کاووس، این محله مورد توجه ویژه موسسه قرار گرفت و علاوه بر امدادرسانی های انجام گرفته برنامه هایی بنابر درخواستهای برادران مهاجر افغانی در دست اجرا است.

مولوی گمشادزهی درباره بر نامه های بلندمدت موسسه در منطقه سیل زده نیز گفت: این برنامه کوتاه مدت است و موسسه خیریه محسنین زاهدان برای مناطق سیل زده برنامه بلند مدتی نیز طراحی نموده که با زمانبندی پیش بینی شده به اجرا در خواهد آمد.

در ادامه آقای خپلواک سکرتر اول سفارت، عمق فاجعه را بحرانی توصیف کرد و از کمک رسانی به موقع موسسه خیریه محسنین تشکر و قدردانی کرد و از مسولان جمهوری اسلامی ایران که مهاجران افغانی را پذیرفته و به آنها خدمات رسانی کرده اند نیز سپاسگزاری و قدردانی کرد.

در ادامه مولوی عتیق الله امام جمعه و کارمند سفارت، آقای حجازی رییس بخش مهاجران و مولوی یحیی حقانی امام جمعه مهاجرین شهریار، از خدمات رسانی موسسه به عموم سیل زدگان به ویژه مهاجرین افغانی تقدیر و تشکر کردند.

در پایان مولوی عزیزالله دورانی امام جمعه سفیدآبه که در امر کمک رسانی موسسه را همراهی می کند، برای رهایی از بحران دعا کرد.

1009 بازدید

منتشر شده در تاریخ : ۱۳۹۸-۰۱-۱۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تمامی حقوق طرح برای طراح محفوظ است. Copyright ©

طراحی شده توسط : عبدالماجد شه بخش