مدیرعامل و هیئت اعزامی موسسهٔ خیریهٔ محسنین زاهدان به گلستان، دیروز چهارشنبه 21 فروردین برای ارائهٔ گزارشی از روند کمک‌رسانی به سیل‌زدگان گلستان، با حضور در دفتر شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید با ایشان دیدار کردند.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در این دیدار با تشویق به کارهای بشردوستانه اظهار داشت: کمک‌رسانی به آسیب‌دیده‌ها و مصیبت‌زده‌ها کار انسان‌دوستانه و خدا پسندانه‌ای است.

این کار از بسیاری از اعمال دیگر افضل است. کمک کردن به آسیب‌دیده‌ها و مصیبت‌زده‌ها باعث می‌شود خدا و بندگان خدا از ما راضی شوند و خداوند در نتیجهٔ این هم‌دردی و یاری‌رسانی، ما را از چنین مصیبت‌هایی حفاظت ‌کند و در صورت وقوع چنین حوادثی، افرادی را برای یاری ما گسیل ‌دارد؛ همان‌گونه‌که عیادت از مریض باعث می‌شود انسان از آن مریضی مصون بماند.

ایشان وقوع چنین حوادثی را آزمایش الهی دانست و خاطر نشان کرد: وقوع سیل و زلزله هم برای آنهایی که آسیب می‌بینند و هم برای دیگران که در مناطق دیگر قرار دارند، آزمایشی است؛ آسیب‌دیده‌ها باید به خدا رجوع کنند و دیگران باید به یاری آنها بشتابند.

ایشان ادامه داد: با کمک‌رسانی دعای خیر آسیب‌دیدگان بدرقهٔ راه شما می‌شود؛ چون آنها مصیبت‌ دیده‌اند و دلشان شکسته است، خدا زود دعای آنها را قبول می‌کند.

مولانا عبدالحمید در پایان برای کمک‌رسانی به هم‌وطنان ما در لرستان و خوزستان نیز تأکید کرد.

در این دیدار مدیرعامل مؤسسهٔ خیریهٔ محسنین زاهدان نخست علل و چگونگی شکل‌گیری سیل را در استان گلستان گزارش داد: میزان زیاد بارندگی و سرریز شدن آب‌های سدهای گلستان، بوستان و وشمگیر و بالا آمدن آب‌های رود اترک و گرگان‌رود باعث شکل‌گیری سیل در منطقه شده است.

ایشان در ادامه از کمک‌رسانی ارگان‌های دولتی و مردمی تقدیر و خاطر نشان کرد: ارتش و سپاه پاسداران از روز نخست در منطقه حاضر شده‌‌اند و کمک‌رسانی می‌کنند. مؤسسات خیریه دیگر نیز آنجا حضور دارند. موسسهٔ خیریهٔ محسنین زاهدان نیز از همان روزهای اول در منطقه حضور یافته و با برنامه‌ای منظم در حال کمک‌رسانی به سیل‌زدگان است که بسیار برای مردم آن منطقه رضایت‌بخش بوده است.

وی ادامه داد: مؤسسهٔ خیریهٔ محسنین زاهدان هم‌زمان با کمک‌رسانی به سیل‌زدگان گلستان، برنامهٔ کمک‌رسانی به سیل‌زدگان لرستان و خوزستان را نیز در برنامه دارد که به زودی برای کمک‌رسانی در آن مناطق مستقر می‌شود.

لازم به ذکر است پایگاه امدادرسانی موسسه خیریه محسنین زاهدان در استان گلستان مستقر است و همچنان به مشغول امدادرسانی هموطنان سیل‌زده هستند.

مردم نیکوکار و نوع‌دوست می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت‌های موسسه محسنین واریز کنند تا این امدادرسانی ادامه داشته باشد.

کارت بانک صادرات:
6037691643580640
کارت بانک ملی:
6037991899875672

745 بازدید

منتشر شده در تاریخ : ۱۳۹۸-۰۱-۲۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تمامی حقوق طرح برای طراح محفوظ است. Copyright ©

طراحی شده توسط : عبدالماجد شه بخش