رییس هیئت مدیره موسسه خیریه محسنین زاهدان در دیداری که از انجمن حمایت از بیماران ام اس داشتند به بیان سخن پرداختند.
مولانا عبدالغنی بدری در ابتدا خوشحالی خود را از دیدار با و خیرینی که در انجمن حمایت از بیماران ام اس فعالیت میکنند ابراز داشتند.
استاد تفسیر دارالعلوم زاهدان با تلاوت آیه و لنبلونکم بشیء من الخوف و نقص من الاموال و الانفس به بیان ترجمه این آیه پرداختند و افزودند همانگونه که خداوند متعال بندگانش را با مصیب و مشکلات آزمایش میکند همچنین گاهی بندگان را با نعمت آزمایش میکند.
لذا این ابتلا و امتحان الهی تنها متوجه بیماران نیست بکله برای همه ما است؛ همانگونه که بیماران با این مصیبت آزمایش شده اند ما با نعمت سلامتی مورد آزمایش قرار گرفته ایم که آیا با این بیماران همدردی میکنیم یا نه.
ایشان افزودند به نظر بسیاری از مفسرین و همچنین طبق نظر بنده، امتحان نعمت از امتحان مصیبت بسیار سخت تر است چون اکثر انسان ها هنگام برخورداری از نعمت در این امتحان ناموفق میشوند.
توصیه پیامبران الهی و کتابهای دینی به همدردی با مصیبت دیدگان
ریاست هیئت مدیره موسسه خیریه محسنین زاهدان با بیان این مساله که پیامبران الهی، کتب آسمانی و بزرگان دینی همیشه توصیه کرده اند که ما در زمینه همدردی با مصیبت دیدگان و بیماران در امتحان الهی مردود نشویم.
در روایات دینی در رابطه با کسانی که بیماری دارند و یا از لحاظ جسمی مشکل دارند توصیه زیادی شده است؛ حتی در زمینه ملاقات بیماران روایت داریم که کسی که به ملاقات بیماری برود و دل او را خوشحال بکند هزاران فرشته در حق او دعای خیر میکنند چرا که او مریض و دلشکسته ای را شاد کرده است.
ایشان با بیان این مساله که هنوز دلیل بیماری ام اس و همچنین درمان آن مشخص نشده است به وظیفه سنگین پزشکان جهت تحقیق و پژوهش برای یافتن راه علاج این بیماران اشاره کردند؛ چون هر مشکلی که از طرف خدای عزوجل برای بندگان پیش می آید حتما برای آن راه حلی وجود دارد.
در همین زمینه ایشان به بیان یکی از خاطرات مفتی محمدتقی عثمانی که یکی از بزرگترین دانشمندان و علمای عصر حاضر هستند پرداختند.
وی در یکی از کتابهایش خاطره ای از سفر به آفریقا بیان میکنند که در یکی از سفرها در جنگلی توقف کردیم که بوته ای نظر من را به خودش جلب کرد که بسیار گل زیبایی داشت وقتی خواستم به این بوته نزدیک شوم همراهانم مرا از این کار منع کردند و گفتند دست زدن به این گیاه باعث بروز حساسیت شدید در بدن میشود اما در همان نزدیکی گیاه دیگری بود که حساسیت بوجود آمده را درمان میکند.
مفتی محمد تقی عثمانی در ادامه می افزایند هر مشکلی که در دنیا هست قطعا الله برای آن راه حلی قرار داده است.
استاد تفسیر دارالعلوم زاهدان ضمن دعا برای این بیماران، ابراز امیدواری کردند که راه علاج این بیماری کشف شود و همه بیماران روزی سلامتی خود را به دست آورند.
ایشان به بیان اهمیت همدردی و کمک تمام اقشار جامعه اعم از علما، دانشگاهیان و پزشکان به بیماران و رنج دیدگان پرداختند و افزودند: ما از طرف شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید و هم از طرف موسسه خیریه محسنین آماده همکاری با این انجمن جهت یاری رساندن به بیماران ام اس هستیم.

2002 بازدید

منتشر شده در تاریخ : ۱۳۹۶-۰۷-۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تمامی حقوق طرح برای طراح محفوظ است. Copyright ©

طراحی شده توسط : عبدالماجد شه بخش