جلسه هیئت امنای موسسه خیریه محسنین زاهدان در دفتر شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید حفظه الله برگزار شد.
شروع جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید صورت گرفت.
پس از آن مولانا عبدالغنی بدری رییس هیئت مدیره موسسه خیریه محسنین زاهدان به ارائه گزارش عملکرد موسسه در زمان هیئت مدیره سابق پرداختند.
در ادامه، حضرت شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید به ایراد سخن پرداخته و این مجموعه را مورد تشویق قرار دادند.

سخنان شیخ الاسلام به این شرح است:

مؤسسه خیریه محسنین در حمایت از نیازمندان، حوادث غیرمترقبه و کارآفرینی خوب درخشیده است

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید غروب چهارشنبه (2 مرداد 1398) طی سخنان کوتاهی در جلسۀ هیئت‌امنای مؤسسه خیریه محسنین زاهدان، به خدمات این مؤسسه در حمایت از دانش‌آموزان و ایتام، حوادث غیرمترقبه و کارآفرینی اشاره کردند و این نوع فعالیت‌ها را خداپسندانه و بشردوستانه دانستند.
به گزارش مؤسسه خیریه محسنین زاهدان، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید ضمن خیرمقدم و خوش‌آمدگویی به مهمانان و شرکت‌کنندگان در این نشست، نخست به فعالیت‌های مؤسسه خیریه محسنین اشاره کردند و گفتند: الحمدالله مؤسسۀ خیریه محسنین در حمایت از دانش‌آموزان، ایتام و حوادث غیرمترقبه (زلزله، سیلاب و غیره)، کارآفرینی، کارآموزی و ارائه دیگر خدمات و فعالیت‌ها در جامعه خوب درخشیده است.
ایشان اضافه کردند: مؤسسه خیریه محسنین در سیلاب‌های اخیر کشور؛ گلستان، خرم‌آباد، اهواز و مناطق دیگر فعالیت‌ها و کمک‌رسانی‌های خوبی را ارائه داد که باعث جلب رضایت و خوشنودی مسئولین و مردم منطقه واقع شد.
امام‌جمعه زاهدان امدادرسانی و کمک‌رسانی به مصیبت‌زدگان، هنگام آفت و بلا را خداپسندانه و بشردوستانه توصیف کردند و خاطرنشان ساختند: ما نباید هنگام مصیبت و بلا از کنار حوادث بی‌تفاوت رد بشویم. باید از خود فداکاری و ایثار نشان دهیم و با آنانی که دچار بلا و آفت شده‌اند، همکاری و کمک کنیم. چه‌بسا خداوند با کمک‌رسانی و امدادمان به نیازمندان و مصیبت‌زدگان بسیاری از مصائب و بلاها را از ما دفع کند.
ایشان ادامه دادند: مؤسسه محسنین کارها و فعالیت‌های بسیار خوبی را در سال‌های گذشته ارائه داده است. از دوستان می‌خواهیم ظرفیت را بالا ببرند، برای رشد، پیشرفت و ترقی بخش‌های مختلف مؤسسه بیشتر فکر کنند و از افراد مؤثر و دلسوز که بهتر و بیشتر نقش ایفا می‌کنند، دعوت به همکار کنند.
مدیر دارالعلوم زاهدان با بیان اینکه «امروزه در جامعه مشکلات و معضلات بیداد می‌کنند» خاطرنشان ساختند: ما حتی‌الامکان سعی کنیم آمار پوشش‌دهی ایتام و نیازمندان را بالا ببریم و به افراد بیشتر مهارت و حرفه آموزش بدهیم، چراکه مؤسسه هرچه بتواند بیشتر از جامعه باری بردارد و مشکلی را کم کند، باعث رضایتمندی پروردگار می‌شود.
مولانا عبدالحمید در پایان همه حاضرین در این نشست را بر لزوم اخلاص و للهیت تأکید کردند و گفتند: باید روح فعالیت‌ها و کارهای ما هنگام خدمت به مردم جلبت رضایت الله تعالی باشد. اگر فعالیت‌ها ما جهت رضای الله تعالی باشند، باعث نشاط و روحیه‌افزایی ما می‌شوند و در کارها برکت می‌آید و فعالیت‌ها ما بیشتر تقویت می‌شوند.

در ادامه برخی اعضای هیئت‌امنا به بیان نظرات و دیدگاههای خویش پرداخته و نظرات خود را جهت بهبود امر کمک رسانی به نیازمندان ارائه دادند.

در پایان جلسه، با انجام رای گیری، هیئت مدیره و بازرسان این موسسه برای مدت دو سال آینده مشخص شدند.

3112 بازدید

منتشر شده در تاریخ : ۱۳۹۸-۰۵-۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تمامی حقوق طرح برای طراح محفوظ است. Copyright ©

طراحی شده توسط : عبدالماجد شه بخش