حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می‌فرماید: «کُلُوْا وَادَّخِرُوْا وَتَصَدَّقُوْا» (متفق علیه). «بخورید، ذخیره کنید و صدقه کنید».

مستحب است که گوشت قربانى به سه قسمت تقسیم شود، یک سوم براى اعضای خانواده یک سوم آن صدقه شود و یک سوم دیگر آن به عنوان هدیه میان دوستان توزیع گردد.

تمام گوشت قربانى اگر صدقه داده شود، اشکالى ندارد، همانطور که همه‌اش اگر براى اعضاء خانواده ذخیره شود بلامانع است. ولی علماء گفته‌اند بهتر آنست که خود یک سوم را بخورد و یک سوم را صدقه بدهد و یک سوم را ذخیره کند و نقل آن بجای دیگر حتی به شهر دیگر هم جایز است.

با توجه به نزدیک شدن عید سعید قربان مؤسسه خیریه محسنین زاهدان در نظر دارد نسبت به تقسیم و توزیع گوشت قربانیِ خیّرین محترم اقدام نماید.

بدین منظور مؤسسه آمادگی دارد در صورت پرداخت وجه نقد از طرف افراد خیّر برای آنان گوسفند خریداری نموده و ذبح و گوشت آن را بین نیازمندان تقسیم کند و یا اینکه مؤمنین قسمتی از گوشت قربانی خود را به مؤسسه برسانند تا بین نیازمندانی که در این روز مبارک از نعمت گوشت محروم هستند، تقسیم شود.

بدین منظور مسئولین مؤسسه شماره تلفن 09159912022 را جهت ارتباط با مؤسسه در ایام عید اعلام می دارند تا افرادی که نمی توانند شخصاً به مؤسسه مراجعه نمایند تماس بگیرند و از طرف مؤسسه به آنان مراجعه شود تا گوشت قربانی را تحویل بگیرند.

لازم به یادآوری است شماره فوق فقط در روزهای عید فعال می باشد و در غیر این ایام عزیزان می توانند با شماره تلفن 33426470-054 تماس حاصل فرمایند.

 

 

2748 بازدید

منتشر شده در تاریخ : ۱۳۹۵-۰۶-۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تمامی حقوق طرح برای طراح محفوظ است. Copyright ©

طراحی شده توسط : عبدالماجد شه بخش