مولانا عبدالحمید دردیدار با دست‌اندرکاران مؤسسه خیریه محسنین زاهدان:
همکاری با آسیب‌دیدگان تعلیم اسلام واقتضای انسانیت است

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید شب گذشته در دیدار با کارمندان و دست‌اندرکاران مؤسسه خیریه‌ی محسنین زاهدان، ضمن قدردانی از خدمت‌رسانی این مؤسسه در مناطق زلزه‌زده‌ کرمانشاه، چنین فعالیت‌هایی را از وظایف دینی هر مسلمان و اقتضای انسانیت دانستند.

به گزارش واحد خبر پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه خیریه محسنین زاهدان، درآغاز این نشست که در دفتر مدیریت دارالعلوم زاهدان برگزار شد، مولوی عبدالله گمشادزهی مدیرعامل مؤسسه خیریه محسنین زاهدان، گزارشی از خدمت‌رسانی این مؤسسه به زلزله‌زدگان کرمانشاه ارائه کرد. وی با ستودن حمایت مردم نوع‌دوست زاهدان از مؤسسه محسنین، از تمام افرادی که با این مؤسسه همکاری کردند به‌ویژه در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه، تشکر و قدردانی کرد.
شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در آغاز سخنان‌شان، از زحمات مسئولان مؤسسه خیریه محسنین و تمام افرادی که با این مؤسسه همکاری کرده‌اند، به‌ویژه در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه، تشکر و قدردانی کردند.
امام جمعه اهل‌سنت زاهدان در ادامه خاطرنشان کردند: چنین فعالیت‌هایی مورد پسند خداست و از وظایف مهمی است که دین اسلام آن را به ما تعلیم داده است. همکاری و تعاون با دیگران دستور و اقتضای انسانیت است. باید با مسلمانان، اهل درد و خسارت دیدگان همکاری کنیم.
مدیر دارالعلوم زاهدان با ستودن حضور اعضای مؤسسه در مناطق زلزله‌زده، گفتند: این کار بسیار با ارزش و خوبی بود. اما نباید تا همینجا بسنده شود، بلکه این روند ادامه پیدا کند و وسایلی که مردم مناطق زلزله‌زده به آنها نیاز دارند تأمین و ارسال شوند.
ایشان افزودند: با این نوع کارها خداوند گناهان را مغفرت می‌کند. این کارها ارزش و درجه بالایی دارند و از هر عبادت نفلی فضیلت بیشتری دارند.
مولانا عبدالحمید تأکید کردند: کسی که می‌خواهد به خدا برسد، بداند که خداوند با رنج‌دیدگان و مصیبت‌زدگان است. کمک و همدردی با کسانی که دچارمصیبت شده‌اند، سبب هدایت و همچنین جلب رضایت پروردگار می‌شود.
ایشان افزودند: من از مردم سیستان و بلوچستان و تمام مردم ایران زمین از شیعه و سنی که از همه‌جا کمک فرستادند تشکر می‌کنم. همچنین جا دارد که از دولت و رهبر معظم انقلاب بابت همدردی تشکر کنم و امیدوارم که این مردم آسیب دیده را دریابند و برای آنان منزل بسازند.

2570 بازدید

منتشر شده در تاریخ : ۱۳۹۶-۰۹-۲۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تمامی حقوق طرح برای طراح محفوظ است. Copyright ©

طراحی شده توسط : عبدالماجد شه بخش