در جلسه هیئت مدیره موسسه خیریه محسنین که در تاریخ 16 آبان ماه 95 برگزار گردید نمایندگان جمعی از دانشجویان  دانشگاه‌های شهر زاهدان حضور به هم رسانده و طرحی را جهت جمع‌آوری نفت اضافه خانوارها و توزیع آن در بین خانواده‌های کم درآمد و فاقد کالابرگ نفت که اکثر در حاشیه شهر زاهدان قرار دارند بیان کردند.

توزیع نفت بین شهروندان زاهدانی بر اساس کالابرگ بوده که خانواده‌های فاقد مدارک شناسایی از آن محروم می‌باشند و خیلی از خانواده‌های فقیر که دارای کالابرگ نفت و یا به‌اصطلاح کوپن می‌باشند برای برآوردن احتیاجات روزمره مجبور می‌شوند آن را بفروشند و سرمای طاقت‌فرسای زمستان را بدون گرما سپری می‌کنند. درعین‌حال خیلی از خانواده‌ها در مرکز و مناطق مرفه‌تر  شهر امکان استفاده از گاز را داشته و یا می‌توانند با صرفه‌جویی در مصرف نفت مقداری از آن را ذخیره کنند. اگر خانواده‌ها تشویق به صرفه‌جویی شده و مقداری از نفت خویش را به موسسه خیریه محسنین و یا تشکلی از خود دانشجویان بدهند می‌شود با شناسایی دقیق نیازمندان نفت جمع‌آوری‌شده را در بین آنها توزیع کرد.

این طرح با تشویق مردم نسبت به اهدای نفت مازاد بر نیاز خود شروع شد و مردم خیر و نوع‌دوست مقداری نفت جهت اهدا به محل مؤسسه رساندند که پس از شناسایی خانواده‌های نیازمند به‌دست آنان رسید.

نظر به اهمیت موضوع و آمار زیاد نیازمندان به نفت برای گرم کردن محل سکونت خود نیاز است مردم عزیز توجه بیشتری نمایند و این قشر ضعیف را فراموش نکنند.

1220 بازدید

منتشر شده در تاریخ : ۱۳۹۵-۱۰-۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تمامی حقوق طرح برای طراح محفوظ است. Copyright ©

طراحی شده توسط : عبدالماجد شه بخش